KASET DÖŞEME TASARIM BOYUTLARI

Başlatan Sinan Can Kuzu, Mar 28, 2021, 02:23 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sinan Can Kuzu

Ahmet Hocam merhabalar.
Belediyede proje kontrolü olarak yeni işe başladım. Önüme kaset döşeme projesi geldi fakat tasarımı asmolene benzetilmiş. İki doğrultuda çalışan dişli döşeme ve dolgusuz döşeme yapmış fakat nervür kirişler arası boşluk 40cm ve nervür kirişler 10/32 boyutlarında tasarım yapılmış. Bence yönetmelikteki asmolen döşemenin ağır şartlarından kaçınmak için yapılmış bir proje. Yönetmelikte kaset döşemenin tasarım ilkelerini bulamadım(nervür kirişler kaç cm olmalı, nervür kirişler arası kaç cm boşluk olmalı gibi.)
 İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Oge61

Tek yönlü nervürlü döşeme yasaklandı ama çift yönlü olana müsaade var, maks 70x70 cm boşluk bırakılabiliyor diye biliyorum...

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: Sinan Can Kuzu - Mar 28, 2021, 02:23 ösAhmet Hocam merhabalar.
Belediyede proje kontrolü olarak yeni işe başladım. Önüme kaset döşeme projesi geldi fakat tasarımı asmolene benzetilmiş. İki doğrultuda çalışan dişli döşeme ve dolgusuz döşeme yapmış fakat nervür kirişler arası boşluk 40cm ve nervür kirişler 10/32 boyutlarında tasarım yapılmış. Bence yönetmelikteki asmolen döşemenin ağır şartlarından kaçınmak için yapılmış bir proje. Yönetmelikte kaset döşemenin tasarım ilkelerini bulamadım(nervür kirişler kaç cm olmalı, nervür kirişler arası kaç cm boşluk olmalı gibi.)
 İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

TS de nervürun ve asmolen sistemlerin tanımı yapılmış. Max 70 cm olacak ve dolgu malzemesi kullanılacak. Demekki kaset döşemelr için 70 cm den buyuk mesafe gerekir diebiliriz.Kaset döşemede ki kirişlerde normal kiriş boyutlarına yakına olacak, yani diş olmayacak kiriş olacak.