Bodrum Yüksekliği

Başlatan altay28, Ekm 26, 2019, 03:42 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay28

Ahmet Hocam Merhaba.
Bulunduğum ilçe belediyesinde ZD ZE ZF sınıfındaki zeminlerin bodruma inen asansör kuyusunun radye temelini delemeyeceği ve temelin de kuyu kadar aşağı ineceğine dair plan notu çıktı.Projesinde çalışmakta olduğum parselde 70 cm den itibaren su çıkmakta ZE sınıfında sıvılaşması yüksek bir zemindir.Asansör kuyusundan dolayı kazı kotum -4 metredir.Sizce bu madde bu tarz bölgelerdeki yapılar için doğrumudur.

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: altay28 - Ekm 26, 2019, 03:42 ösAhmet Hocam Merhaba.
Bulunduğum ilçe belediyesinde ZD ZE ZF sınıfındaki zeminlerin bodruma inen asansör kuyusunun radye temelini delemeyeceği ve temelin de kuyu kadar aşağı ineceğine dair plan notu çıktı.Projesinde çalışmakta olduğum parselde 70 cm den itibaren su çıkmakta ZE sınıfında sıvılaşması yüksek bir zemindir.Asansör kuyusundan dolayı kazı kotum -4 metredir.Sizce bu madde bu tarz bölgelerdeki yapılar için doğrumudur.

Merhaba.

Yeni yapilar icin konulmus, mesnersiz, gereksiz bir olan notu. Cogu zaman YAS de dusunuldugundd belkide zarari yararindan daha fazla olan bir plan notu. Bahsettiginiz plan notu 'nun hic bir yer icin dogru oldugunu dusunmuyorum. Asansor kuyusu etrafinca donen bir temel zaten alan kaybina sebep olmuyor. Idari mahkemeye basvurursaniz boyle bir plan notunun iptal edilebilecegini dudunuyorum

altay28

İlginiz için teşekkür ederim.