geoteknik rapor

Başlatan bakıl, Haz 19, 2019, 01:26 ös

« önceki - sonraki »

Erol12 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bakıl

Haz 19, 2019, 01:26 ös Son düzenlenme: Haz 19, 2019, 01:28 ös bakıl
ahmet abi geoteknik rapor konusu netleştimi çünkü yüksek lisans yapmaktayım fakat çalıştığmdan dolayı pek ilgilenmiyorum yüksek lisans derslerimle sizce geoteknik yuksek lisans işe yarayacakmı yoksa tekrardan bir yasa ile geoteknik rapor imza yetkisi imo kursu ile bütün inşaat mühendislerine verilme ihtimali varmıdır. endişem 2 yıl yüksek lisans yapıp zamanımı ve paramı heba etmek istemiyorum. bigi verirseniz sevinirim.

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: bakıl - Haz 19, 2019, 01:26 ösahmet abi geoteknik rapor konusu netleştimi çünkü yüksek lisans yapmaktayım fakat çalıştığmdan dolayı pek ilgilenmiyorum yüksek lisans derslerimle sizce geoteknik yuksek lisans işe yarayacakmı yoksa tekrardan bir yasa ile geoteknik rapor imza yetkisi imo kursu ile bütün inşaat mühendislerine verilme ihtimali varmıdır. endişem 2 yıl yüksek lisans yapıp zamanımı ve paramı heba etmek istemiyorum. bigi verirseniz sevinirim.

Su an itibariyle  herhangi bir  gelisme yok. Tabiki  belli kurslarla/egitimlerle bazi yetkilerin muhendislere verilmesi sozkonusu...

Batuhan

Hocam iyi günler inşaat mühendisiyim dün itibariyle geoteknik tezli yüksek lisansımı tamamladım sizce özel sektörde bu ünvanı bu piyasa şartlarında nasıl kullanabilirim?

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: Batuhan - Haz 21, 2019, 09:15 ösHocam iyi günler inşaat mühendisiyim dün itibariyle geoteknik tezli yüksek lisansımı tamamladım sizce özel sektörde bu ünvanı bu piyasa şartlarında nasıl kullanabilirim?

Iyi gunler.

Oncelikle  hayirli olsun.

Size onerim ulke capinda yada bolgesel bazda zemin iyilestirme ve iksa konularinda faaliyet gosteren firmalara yonelmeniz(klasik insaat firmalarinda calismayiniz). ZETAS, TEMELTAS gibi firmalara basvurmanizi ve bu tip firmalarda meslek hayatinizi devam etmenizi oneriririm.

Erol12

Mrb hocam bir sorum olacaktı .Bir geoteknik mühendisi olarak sizden araziden alınacak örselenmemiş numuneler üzerinde
dayanım deneyleri yapılması gerektiği iletildi diyelim. Zemin sınıfının belli olmadığı ve bütçenin sınırsız
olduğu düşünülürse hangi deneyi neden seçeriz, sebepleriyle açıklayabilir misiniz ?