May 02, 2024, 12:55 öö

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

Perde duvarları yırtma

Başlatan tekniker, Nis 13, 2017, 01:18 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tekniker

merhaba hocam perde duvarları kapı pencere garaj girişleri için istediğimiz yerde yırtmamızda bir sakınca varmıdır? teşekkürler

ÇELİKKOLLU

Sadece bodrum katlar da rijitlik amaciyle konulan, üst katlara devam etmeyen perdelerde yirtik oluşturulabilir. Ancak yapi yuksekliği boyunca devam eden perdelerde boşluk acmak doğru değildir...

guest

Merhabalar Ahmet bey.

gördüğüm kadarıyla bodrum katı çevereleyen perdelerde büyük boşluklar acılıyor bunun tehlikeli olmamasının nedeni nedir acaba ?

ÇELİKKOLLU

Bodrum kat perdeleri, bodrumun rijit hareket etmesi(zemin ile beraber hareket) etmesi icin atilir. Böylece, rijit bodrum katlarda oteleme sifıra yakindir. Miktar olarak da çok fazladir(hem adet, hem metretül). Bu baglamda gerekli rijitligi sagladiktan sonra, üst kata devam etmeyen perdeler(rijitlik veren bodrum perdeleri) boßluk icin uygundur.

guest

May 05, 2017, 04:18 ös #4 Son düzenlenme: May 05, 2017, 04:29 ös guest
Peki Ahmet bey bir şey daha sormak istiyorum bazen bodrum pencerelerini koymak için zemin kat döşemesinin alt kotuna kadar perdeler kesiliyor bu perdelerin içinde devam eden kirişlerin kesilmesi sorun olmazmı ? sorun degilse sebebi nedir ?

ÇELİKKOLLU

Perde icerisinde kiris olmaz. Bahsettiginiz dosemeler direk perdeeye baglidir. Kiris yoktur. Dolayisiyle kiris kesme gibi bir durum sözkonusu degildir.

guest

fakat ben bazı bodrumlarda perdeden taşmış kirişler görüyorum bunlar nedir peki ?

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: guest - May 06, 2017, 02:03 ösfakat ben bazı bodrumlarda perdeden taşmış kirişler görüyorum bunlar nedir peki ?

Cerceve sistemler olusturulmuş, daha sonra perde duvarlar imal edilmis olabilir.