Mar 29, 2024, 12:02 ös

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

ÇOKLU ETRİYE DİZAYNI

Başlatan yelist, Mar 25, 2019, 03:24 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yelist

SAYIN HOCAM,

ÇOKLU ETRİYE DİZAYNININ ÖNEMİ NEDİR? UYGULAMA ZORLUĞU AÇISINDAN ŞANTİYELERİMDE PEK YAPTIRMAK İSTEMİYORUM.BU SEBEPLE NORMAL ETRİYE İLE ÇÖZÜYORUM. BİR PROBLEM İLE DE KARŞILAŞMADIM. LAKİN GEÇEN GÜN İMO NUN BİR SLAYTINDA NORMAL ETRİYEYİ İYİ , ÇOKLU ETRİYE DİZAYNINI ÇOK İYİ OLARAK RESİMLEDİĞİNİ GÖRDÜM.

ARADA ÇOK CİDDİ BİR FARK VARMIDIR? Vd hesabında fark yaratır mı?

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: yelist - Mar 25, 2019, 03:24 ösSAYIN HOCAM,

ÇOKLU ETRİYE DİZAYNININ ÖNEMİ NEDİR? UYGULAMA ZORLUĞU AÇISINDAN ŞANTİYELERİMDE PEK YAPTIRMAK İSTEMİYORUM.BU SEBEPLE NORMAL ETRİYE İLE ÇÖZÜYORUM. BİR PROBLEM İLE DE KARŞILAŞMADIM. LAKİN GEÇEN GÜN İMO NUN BİR SLAYTINDA NORMAL ETRİYEYİ İYİ , ÇOKLU ETRİYE DİZAYNINI ÇOK İYİ OLARAK RESİMLEDİĞİNİ GÖRDÜM.

ARADA ÇOK CİDDİ BİR FARK VARMIDIR? Vd hesabında fark yaratır mı?

Kesme hesabinda olan onemli olan etriye kolu sayisi ve kollar arasindaki max mesafedir. Etriye kollari arasindaki mesafenin 20cm i gecmemesi iyi bir durumdur.Kollar arasindaki bu mesafeyi  ciroz koyarakta saglayabilmektesiniz. Kesme kuvvetini karsiladiktan sonra coklu etriye kullanmaniz gerekmez. Tasarima esas Kesme kuvveti degismez... Illa her zaman coklu etriye kullanacagim diye kendinizi zorlamayin.