Nis 19, 2024, 07:50 öö

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

KOLONLARDA İÇ ETRİYE YA DA ÇİROZ

Başlatan mahvetti, May 10, 2021, 03:36 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahvetti

Ahmet Bey merhabalar,
Örneğin 100/100 bir kolon için dış etriye sarıldıktan sonra iç kısımlardaki etriye ya da çiroz kolları 25*fi etriye olmak zorunda. Bu kolların tamamı çiroz yapılabilir mi yoksa belli miktar iç etriye belli miktar çiroz diye bir durum söz konusu mu. Yani toplam 10 kola ihtiyacımız var ve dış etriyeden sonra geriye 8 kol kalmaktadır.Bu 8 kolun hepsini çiroz mu yapsak ya da 4 çiroz 2 etriye(4 kol) mi yapsak daha uygun olur.
Ben iç kısmada bir etriye daha sarılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

mahvetti

Ahmet Bey, bu şekilde dış etriye dizilimi olur mu.Birde buna cevap verebilir misiniz.Büyük tek bir dış etriye değil de iki farklı etriye birbirine bindirerek resimdeki gibi dış etriye yapmak da uygun mudur?

ÇELİKKOLLU

Gorselleri goremedim.  Disa bir etriye atip, donati burkulmalarini da onledikten sonra ic kollari isterseniz cirozla isterseniz ic etriyelerle saglayabilirsiniz.  Yonetmelik cirozlarinda ettiye kolu vaxifedini gotecegimi soyluyor(uygun sekilde atarsaniz)

mahvetti

Hocam wetransfer ile gönderdim. Başka türlü ekleyemedim resmi buraya yalnızca bir resim bakabilirseniz çok sevinirim. İki adet birbirine geçmeli dış etriye. Yani etriyenin biri kolonun yarısını diğeri ise kolonun öteki yarısını sarıyor. Bu şekilde de dış etriye yapmanın mahsuru var mıdır?

https://we.tl/t-JfrnejApj3

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: mahvetti - May 17, 2021, 02:58 ösHocam wetransfer ile gönderdim. Başka türlü ekleyemedim resmi buraya yalnızca bir resim bakabilirseniz çok sevinirim. İki adet birbirine geçmeli dış etriye. Yani etriyenin biri kolonun yarısını diğeri ise kolonun öteki yarısını sarıyor. Bu şekilde de dış etriye yapmanın mahsuru var mıdır?

https://we.tl/t-JfrnejApj3

Ciziminizi elle yspip wsaptan stabilirsiniz. 0545 401 95 15