Mar 29, 2024, 09:16 öö

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

DÖŞEMEDE BOŞLUK TANIMLAYIP ANALİZ

Başlatan sallanansandalye, Ara 10, 2020, 09:41 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sallanansandalye

Değerli hocam; çok basit bir konuda yol göstermenizi rica ederim. döşemede sonradan açılan yırtığın binanın statiğini ne ölçüde etkileyeceğini,can güvenliğini tehdit ettiğini raporlamam gereken bir konuda nasıl bir yol haritası izlemeliyim? kaçak yapı biriminde çalışmaya başladım ve bu ibarelerle kesilen cezaların raporlanması gerekiyor. Bina 1. derece deprem bölgesinde ve 25 senelik. döşemede açılan boşluk alanları toplamının kat brüt alanının 1/3'ünden fazla olması durumunu kontrol etmem yeterli mi veya sta4cad/sap2000/etabs  ile çözüme gitmem için binanın btün parametrelerini önce-sonraki hali tanımlamalı mıyım? böyle basit bir konuda değerli zamanınızı aldığım için bağışlayın ancak okuldan mezun olurken neyi ne için çözdüğümü hiç anlamadığımı fark ediyorum, şimdiden teşekkürler.

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: AMADEUS1984 - Ara 10, 2020, 09:41 ööDeğerli hocam; çok basit bir konuda yol göstermenizi rica ederim. döşemede sonradan açılan yırtığın binanın statiğini ne ölçüde etkileyeceğini,can güvenliğini tehdit ettiğini raporlamam gereken bir konuda nasıl bir yol haritası izlemeliyim? kaçak yapı biriminde çalışmaya başladım ve bu ibarelerle kesilen cezaların raporlanması gerekiyor. Bina 1. derece deprem bölgesinde ve 25 senelik. döşemede açılan boşluk alanları toplamının kat brüt alanının 1/3'ünden fazla olması durumunu kontrol etmem yeterli mi veya sta4cad/sap2000/etabs  ile çözüme gitmem için binanın btün parametrelerini önce-sonraki hali tanımlamalı mıyım? böyle basit bir konuda değerli zamanınızı aldığım için bağışlayın ancak okuldan mezun olurken neyi ne için çözdüğümü hiç anlamadığımı fark ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Yapmaniz gereken BOSLUKLU  DOSEMENIN  DEPREM YUKUNU   AKTARIP AKTARMADIGINI   GOSTERMEK.Ayrica donati dizayninin kesildikten sonraki durumu. Mesela pliye donatilarda  kesilen dosemeler  kesit tesirlerini  karsilamaz.