Mar 29, 2024, 11:15 öö

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

SU BASMAN PERDELERİ

Başlatan NECO, Ağu 25, 2020, 11:17 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NECO

Hocam iyi günler

Projesini yapmakta olduğum 6 katlı konut projem var. Temel sistemim radye temel 50 cm subasmanım var programda subasman perdelerimi tanımladım. Radye üzerine dolgu yükünü giriyorum. Temel kalınlığı 100 cm kurtarıyor. Giridiğim dolgu yükü temelin tamamına girmiş oluyorum burada subasman perde yüklerini (Hatta kolon-perde) düşmem gerekmez mi? Perdenin olduğu kısıma birde tekrar dolgu yükü girmiş oluyorum. Ben bu dolgu yükünü düşmek istiyorum. Bu kısımda yanlış mı düşüyorum ? Nasıl bir yöntem izlesem doğru olur çünkü program t/m2 kaplama tanımlıyor.((Dolgu dahil toplam kaplama yükü (t/m2) * temel m2)-(su basman+kolon+perde (t)))/temel m2
Bu hesap doğru olur mu

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: NECO - Ağu 25, 2020, 11:17 ööHocam iyi günler

Projesini yapmakta olduğum 6 katlı konut projem var. Temel sistemim radye temel 50 cm subasmanım var programda subasman perdelerimi tanımladım. Radye üzerine dolgu yükünü giriyorum. Temel kalınlığı 100 cm kurtarıyor. Giridiğim dolgu yükü temelin tamamına girmiş oluyorum burada subasman perde yüklerini (Hatta kolon-perde) düşmem gerekmez mi? Perdenin olduğu kısıma birde tekrar dolgu yükü girmiş oluyorum. Ben bu dolgu yükünü düşmek istiyorum. Bu kısımda yanlış mı düşüyorum ? Nasıl bir yöntem izlesem doğru olur çünkü program t/m2 kaplama tanımlıyor.((Dolgu dahil toplam kaplama yükü (t/m2) * temel m2)-(su basman+kolon+perde (t)))/temel m2
Bu hesap doğru olur mu

iyi gunler,

Ayrintilar icinde bogulup gitmissiniz. 50-60cm dolgu yukunu girneye ugrasmayin girmeyin. Zaten kazidan toorak cikiyor siz onun bir kismini yerine koymussunuz. Moment buyuklugune gelince. Temelde zaten moment diyagrami yukarida, siz temel ustune toorak etkiterek moment degerini de azaltiyorsunuz.

Sonuc okarak 50-60 cmlik  tenel ustu dolgusunu girecegim diye ugrasmsyin, gözardi edin...