Nis 18, 2024, 09:07 ös

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla

watsab gurubu

Başlatan sacikyunus, Ekm 10, 2018, 01:10 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sacikyunus

yardımlaşma amaçlı bir watsab gurubu kurulursa güzel olur.

ÇELİKKOLLU

Alıntı yapılan: yunussacik - Ekm 10, 2018, 01:10 ösyardımlaşma amaçlı bir watsab gurubu kurulursa güzel olur.

Merhaba.

Malesef guzel olmuyor. Bir cok watsap gurubuna davet edildim ve icabettim. Hala bazilarina uyeligim devam ediyor... Ancak watsap gurup uyelerinin bazilari surekli din'i konular hakkinda paylasim yapiyor. Cuma kutlamaktan tutun da, ayet, hadis vb yayimliyor. Arkadaslar din i oaylasim yapmayin desekte dinleyen yok, amactan saptiriyorlar. Biz de soruyorux neden bu platformkarda din i paylasim yapiyorsunuz diyorux. Cevaplari da islam'i teblig ediyoruz oluyor. Yani bu akılli arkadaslar teknik guruplarda islam tebligi yapiyorlarmis. Bu aklıevvel arkadaslarin bilmek istrmefigi bir sey var: Zaten Turkiye'nin %99' u musluman. Bu ulkede islam'i teblig etmeye gerek yok.Islam'i teblig edecekseniz , islamin ulasmadigi ya da %1 den bile az bilinen yerlerde islam'i teblig edeceksiniz. Amerika da, Afrikada, Çin de teblig edeceksiniz... Geleceksiniz musluman ulkede watsapta iki din'i mesaj yayimlayacaksiniz, adıni da koyacaksiniz, islam tebligi... Yok boyle bir sey... Bu tur guruplarda malesef birde dini tartismalarla ugrasiyoruz. Bu gibi nedenlerden dolayi, bu platforma bagli ve benim icinde oldugum bir teknik watsap gurubunun kurulmasi, bugunkü zihniyet itibari ile mumkun degil...