Haz 15, 2024, 07:44 ös

Haberler:

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı
Anket İçin Tıkla


Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı

Başlatan erhanbaytak, Ekm 19, 2023, 02:02 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhanbaytak

10 Yılın Ardından Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı

2013 yılında kurmuş olduğumuz forum sitemiz, binlerce üyemizin katkıları ile bugünkü halini almıştır.
İlk günden beri mümkün mertebede tüm üyelerimizle bilgi paylaşımını hedef aldık.
Ancak kuruluşundan itibaren geçen 10 yıllık sürenin sonunda internet alemi dediğimiz alanda yaşanan gelişmeler neticesinde forum sitesi formatının çok işlevselliğinin kalmadığı görülmektedir.

Forum sitemize yapmış olduğunuz katkılardan dolayı sizlerin de fikirlerini almak adına böyle bir anket açma ihtiyacı olduğunu belirterek

Değerli fikirlerinizi ankete yansıtmanızı rica ediyorum.

WalterBishop

Bahsettiğiniz site eğer bu forumsa ben bu forumun şahsım adına çok faydalı olduğunu düşünüyorum. İstatistiki olarak belki zayıf olabilir, aslında meslekte bu kadar kişi olmasına rağmen bu siteye rağbet olmaması bence meslektaşlarımızın -buna bizlerde dahiliz- ilgisiz olmasından kaynaklıdır. Ahmet bey bize çok şey katmıştır. Bilgilerinden mahrum kalmak istemeyiz.

Mühendislik Öğrencisi

Açıkçası başlığı okuyunca biraz korktum. Kapanma gibi bir durum söz konusu olursa "Çelikkollu Medeniyet Mühendisleri" forumu da kapanmayacaktır diye ümit ediyorum.

Benim fikrimce, medeniyet mühendisleri forumu sizlerinde dediğiniz gibi pek işlevselliği kalmamış bir ortam. Bilgi edinmekten ziyade bilgilerin hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu ayırt etmek, araştırma yaparken binlerce yorumun arasından insanların tartışmalarını okumak biraz can sıkıcı oluyor. Aradığımız bilgiye çok zor ulaşıyoruz veya ulaşamıyoruz. İnsanın yazdıklarını, paylaştıklarını kontrol ederek servis etmekte çok zor. Bu forumda ise her yazılan Ahmet Hocamızın süzgecinden geçiyor, soruyla veya konu ile ilgili birisi fikrini beyan ettiğinde hatayı düzeltip hocam bizlere yardımcı oluyor.

Kapanma konusuna gelince, site içerisindeki yararlı yararsız bütün her şey komple silinip gidecek, tek tek bütün konuları okuyup, bazılarını birleştirip, gereksizleri silip, siteyi toparlamak için de büyük bir ekip ve çok uzun bir zaman gerekli. Bu verilen emeğe değer mi bilemiyorum. Farklı bir formata dönüştürülebilir. Ancak aynı noktaya gelmemek için bunun seçimi de iyi yapılmalı.

Mülayim

Forum sayfasının mühendisler için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Yönetmelik, betonarme, çelik vb. konularda anlaşılmayan, muğlak bilgilerin anlaşılması açısından çok faydalı olduğu muhakakk. Ahmet Çelikkollu hocamızın emekleri çok değerli. Bu forumun kapanması bir boşluk oluşturacaktır.

Statik00

Hocam ne kapatması elimizde avucumuzda bir danışacak siz kaldınız.

furkancebeci

Bu forum ile farklı deneyimde ve projelerde olan meslektaşlar arasında bilgi alışverişi ve AhmetBey gibi deneyimli müh. geri dönüşlerini alabiliyor olduğumuz nadir platformlardan, bu piyasada mühendisçe düşünüp araştırıp konuşabilidiğimiz nadir alanlardan biriydi kapatılması gibi bir durum gerçekleşirse eksikliğini çok hissedeğim

Arkhon

Saygıdeger Ahmet abi mühendisliğe yeni bir bakış kazandırdı.Anlaşılmaz görünen her kavramın aslında ne kadar kolay anlaşılabilir olduğunu öğretip bizlere yeni ufuklar açtı.Bu forumda Kendi adıma çok güzel şeyler öğrenip kendimi geliştirme fırsatı buldum.Kapanacak olmasına çok üzüldüm.Ancak belki Ahmet abimizde artık yoruldu ve yıprandı.Koskoca bir mesleğin bütün yükünü tek başına çekti.Bu açıdan bakınca Ahmet abiyi anlıyorum.Ama emin ol Ahmet abicim mühendislikte nasıl düşünülmesi,problemlere nasıl yaklaşılması gerektiği gibi temel öğrenme prensiplerini bizlere aktardın. Herşey için çok teşekkür ederim.YÜCE ALLAH ömrünü bereketli ve huzurlu kılsın.Seninle aynı meslekten olmaktan onur duydum.İyiki varsın her zaman güzel hatırlanacaksın.Sevgilerle💐

denetçimühendis

Kesinlikle kapatılmamalı. Bir konuyu araştırdığımda ilk olarak buraya bakıyorum ve çokk faydalanıyorum ,ilk tavsiye ettiğim sitelerden biri burası. Birçok mühendise yol gösterdiğine çok inanıyorum. Her mesleki konuya değiniliyor, her bilgi bir yerden ve kısa sürede ulaşılıyor. Ahmet Bey hocamız ve o kadar  samimi ve mütevazi ,bilgili olarak sorulara,konulara yaklaşıyor ve anlatıyor ki, hakkı ödenmez gerçekten. Çok teşekkür ederim. Lütfen devam etsin, bilgisini arttırmak isteyen tecrübeli mühendisler, eksik bilgileri olan yeni mezun meslektaşlar böylesine faydalı bilgi kaynağından mahrum edilmesin.

turan altintas

Bir mimar olarak oldukça faydalandığım bir forum, özellikle ön tasarımda. Makale ve yönetmeliklerde anlayamadığım bazı temel-anahtar bilgileri buradan öğrenebildiğim için, artık bu makale ve yönetmelikleri anlayabiliyorum. Forumunuz sayesinde mühendisler için ön tasarım anlatan kaynakları bir mimar olarak anlayabiliyor ve plan çözümlemelerinde mimari gerekliliklerle beraber düşünebiliyorum.  Kapansa da Ahmet bey ve emeği geçenlerin ellerine sağlık. Forum yerine başka bir platformda da olsa bile gene takip edeceğim, gerekli görülürse abonelik ücreti de verebileceğim bir mecra.

Mülayim


man

Böyle bir mecranın karşılığını görmediğine ciddi anlamda inanıyorum. Ama bu kadar çok tecrübe olan başka bir yerde yok. Günümüzde gerçek bilgiye ulaşmak ciddi anlamda çok zor. Bu ortam bize bunu sağlıyor o yüzden kapatılması gerçek mana da bir çok kişiyi derinden üzer. Başka bir şekilde gerekirse ücretli bir şekilde devam etmesi taraftarıyım. 

alponur

Piyasa mühendislerinde ve üniversitelerde o kadar az bilgiler ile işler yapılıyor ki, herkes eskiden gelme doğru yanlış önemi yok bilgiler ile statik hesaplar yapıyor ve bu hesaplar sonucu insanların canları yanıyor. Böyle bir siteye başta İmo'nun destek vermesi gerekirdi. Piyasada o kadar bilgisiz mühendis var ki paket programlar ile birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu sitenin en güzel özelliği üniversitedeki hocalara sorduğumuzda çoğu kaçamak cevaplar veriyor konuya hakim değiller, kimi cevap bile vermiyor bu siteye giriyorsun en azından yorum yapabilecek cevaplar arıyorsun mühendislik konusunda gerçekten kitap gibi bir site kapatılmaması gerek diye düşünüyorum. Örneğin geçen belediyeyede hiç tanımadığım bir meslektaşım belediye kontrol mühendisine sizi referans göstererek olayı anlatmaya çalışıyordu ki bilgim kadarıyla haklıydı belediye personeli bilmediği için kabul etmedi kendi bilmediğini yaptırmaya çalışıyordu :) Paket program kullanmanında şöyle bir dezavantajı var programın bazı açık noktaları var o noktalarda program mühendisleri ile görüşünce diyorlarki mühendisin insiyatifinde iyi de bu mühendis bilgisizde olabilir :)

Yusuf Yılmaz

Bu benim işim. Anlamıyor musun?

aaysag

Takıldığım bir çok sorunun cevabını açık net haliyle burada bulabiliyorum. İnşaat mühendisleri için oldukça faydalı bir site. Kesinlikle kapatılmamalı

Yusuf Yılmaz

Bu benim işim. Anlamıyor musun?